تلفن تحت شبکه

VoIP چیست؟

VoIP

VoIP Voice Over IP

خلاصه محتوا

تعریف: پروتکل صدا از طریق اینترنت (VoIP) یک راه حل تماس مدرن بسیار مؤثر است که به شما امکان می دهد تماس های تلفنی را از طریق اتصال اینترنت پهن باند به جای تلفن ثابت سنتی برقرار کنید. بیایید بررسی کنیم که VoIP چیست، چگونه کار می کند، و چرا هر کسب و کاری می تواند از آن بهره مند شود.

یک بار در روز بود که برقراری تماس یک تجربه گران و دست و پا گیر بود. از شماره‌گیر چرخشی گرفته تا تلفن‌های همراه با اندازه آجری، هر عصری از تلفن در گذشته پیشرفت کرده است. اکنون با فناوری ابری، پروتکل صدا از طریق اینترنت (VoIP) انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و عملکرد همیشه روشن مورد نیاز کسب‌وکارهای امروزی را ارائه می‌دهد.

اما در مورد سیستم های تلفن VoIP چه چیزی به آنها کمک می کند تا بالاتر از بقیه بایستند؟ VoIP با پشتیبانی از تماس ابری، که جلسات، پیام‌رسانی و مرکز تماس را در تجربه تماس ادغام می‌کند، قابلیت‌های جذابی مانند هزینه‌های کمتر، دسترسی بالاتر و قابلیت حمل بی‌سابقه‌ای را ارائه می‌دهد که شبکه سنتی تلفن سوئیچ شده عمومی (PSTN) به سادگی نمی‌تواند ارائه دهد. با توجه به ظهور کار ترکیبی، راه حل های مشارکتی غنی از ویژگی ها به طور فزاینده ای برای مشاغل در سراسر صنایع حیاتی می شوند.

در واقع، 98 درصد از کارکنان دانش معتقدند که جلسات آینده شامل شرکت کنندگان از راه دور خواهد بود. با در نظر گرفتن این روندها، به راحتی می توان فهمید که چرا کسب و کارها برای تقویت نیروی کار خود به تماس های VoIP مبتنی بر ابر هجوم می آورند. این روند اکنون یک واقعیت است: برای مثال، بیش از 39 میلیون تماس‌گیرنده ابری از فناوری VoIP Webex برای برقراری 8 میلیارد تماس ماهانه استفاده می‌کنند.

در این راهنما، نکات و نکات تماس تلفنی VoIP را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کند بهترین خدمات را برای نیازهای تجاری خود شناسایی کنید.

چه کسی از فناوری تماس VoIP استفاده می کند؟

VoIP

اکنون که درک اولیه ای از VoIP چیست، بیایید بحث کنیم که چه کسی از آن استفاده می کند. بسیاری از مردم از خدمات تلفن VoIP هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه ای خود استفاده می کنند. وقتی صحبت از اولی به میان می‌آید، کنفرانس ویدیویی محبوب‌ترین کاربرد VoIP است، اما افراد نیز هر زمان که از خدماتی مانند Skype یا WhatsApp برای برقراری تماس استفاده می‌کنند از VoIP استفاده می‌کنند.

با توجه به مهاجرت به کار هیبریدی و طیف وسیعی از قابلیت‌های تماس VoIP، محبوبیت VoIP همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. طبق آمار Statista، کسب‌وکارها در ایالات متحده بیش از 35 میلیون خط VoIP بین سال‌های 2010 تا 2018 اضافه کردند که در مجموع به 41.6 میلیون رسید. و در همان زمان، خطوط VoIP مسکونی از حدود 20 میلیون به بیش از 76 میلیون افزایش یافت.

امروزه کسب‌وکارها برای ارائه ابزارهای امن، قابل اعتماد و انعطاف‌پذیر به VoIP متکی هستند که کارمندان را قادر می‌سازد در زمان واقعی ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر همکاری کنند. با ویژگی‌های یکپارچه تماس در سطح سازمانی، جلسات مجازی و برنامه‌های پیام‌رسانی، کارمندان می‌توانند هنگام کار از هر جایی بهره‌وری را افزایش دهند. برخی از ویژگی های VoIP حتی به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا به راحتی تماس را به یک جلسه انتقال دهند و کل تبادل را برای مراجعات بعدی ضبط کنند. با انجام کارهای ترکیبی به اشکال مختلف، VoIP اتصال و ادامه کار را بدون توجه به شرایط آسان تر می کند.

فن‌آوری تماس VoIP همچنین می‌تواند بار مدیریت را با ارائه یک پلتفرم متمرکز که از طریق آن بر عملکرد نظارت داشته و کل سیستم تلفن را مدیریت می‌کند، کاهش دهد. به عنوان مثال، پلتفرم‌های VoIP می‌توانند تماس‌های درون یک سازمان را بهینه کنند، استفاده از پهنای باند را ساده کرده و کیفیت تماس و عملکرد را بهبود بخشند.

VoIP چگونه کار می کند؟

VoIP

برخلاف PSTN سنتی، VoIP از خطوط تلفن فیزیکی یا سیستم های کابلی استفاده نمی کند. VoIP کاربران را قادر می سازد تا تماس های تلفنی را از طریق اتصال اینترنت پهن باند، که به آن تلفن IP نیز می گویند، برقرار یا دریافت کنند. از این نظر، VoIP فناوری زیربنایی است که امکان انتقال صدا و سایر محتوای چندرسانه ای را از طریق اینترنت فراهم می کند. قبل از اینکه عمیق‌تر برویم، اجازه دهید مخفف VoIP را کمی بیشتر رمزگشایی کنیم:

 • Voice over: VoIP سیگنال های صوتی را به بسته های داده کوچکتر از طریق اینترنت بسته بندی می کند و آنها را برای گیرنده ارسال می کند.
 • پروتکل اینترنت: دستگاه های متصل به وب با استفاده از “آدرس IP” منحصر به فرد خود، خود را در اینترنت با یکدیگر شناسایی می کنند.

اساساً، تماس‌های تلفنی VoIP، سیگنال صوتی آنالوگ شما را قبل از انتقال آن از طریق اینترنت به یک آدرس IP در انتظار، در قالب دیجیتال ترکیب می‌کنند. اگر با یک شماره تلفن معمولی تماس می گیرید، آن سیگنال دیجیتال قبل از رسیدن به گیرنده به سیگنال سنتی تبدیل می شود. چه در حال تماس با یک دستگاه VoIP یا یک تلفن PSTN معمولی باشید، فناوری VoIP تضمین می‌کند که همه تماس‌ها در عرض میلی‌ثانیه وصل شوند.

سه نوع اصلی تماس VoIP وجود دارد:

VoIP

1. کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه

بسیاری از راه‌حل‌های VoIP دارای نرم‌افزاری هستند که به کاربر اجازه می‌دهد مستقیماً از رایانه خود با هدست و میکروفون تماس برقرار کند.

2. تلفن IP

تلفن های تخصصی به گونه ای طراحی شده اند که مستقیماً با رایانه شما ارتباط برقرار کنند تا تماس از طریق اینترنت شروع شود. با تلفن های هوشمند، تماس VoIP به آسانی دانلود یک برنامه است.

3. گوشی آنالوگ

با یک آداپتور تلفن آنالوگ، می توانید سیگنال آنالوگ تلفن معمولی خود را به فرمت دیجیتالی تبدیل کنید که می تواند از طریق اینترنت منتقل شود.

درست است – سیستم‌های تلفن VoIP به شما امکان می‌دهند تماس‌های ابری را روی تلفن، رایانه یا دستگاه تلفن همراه برقرار کنید. فقط اتصال اینترنت برای شروع تماس VoIP مورد نیاز است، به این معنی که پذیرش و مهاجرت از سیستم های تلفن سنتی می تواند ساده باشد.

تفاوت VoIP و PSTN چیست؟

VoIP

همانطور که تماس VoIP همچنان در حال افزایش محبوبیت است، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه و چرا از فناوری تلفن قبلی پیشی گرفته است.

برخلاف VoIP، تلفن های ثابت آنالوگ سنتی و تلفن های همراه به یک شبکه تلفن سوئیچ شده عمومی (PSTN) وابسته هستند. PSTN ترکیبی از خطوط تلفن، فیبر نوری، سوئیچ ها، شبکه های سلولی، ماهواره ها و سیستم های کابلی است. همه این عناصر به تلفن ها متصل شده و امکان پشتیبانی از تماس های تلفنی بین نقاط را فراهم می کنند. این نوع تماس -نوعی که بیشتر مردم به آن عادت دارند- از تلفن سوئیچ مدار برای انتقال داده های صوتی آنالوگ روی سیم های مسی و کابل های فیبر نوری استفاده می کند.

از اواخر دهه 1800، PSTN به زیرساخت فیزیکی متکی است. اگر به هر دلیلی خطوط تلفن قطع شود، تماس‌های تجاری مهم ممکن است از بین بروند. PSTN نیاز به اتصال از طریق تلفن ثابت فیزیکی دارد، در حالی که VoIP اتصالات را در هر زمان و هر مکان از طریق اینترنت فعال می کند. علاوه بر این، PSTN نمی‌تواند ویژگی‌های همکاری اضافی مانند جلسات ویدیویی و پیام‌های تلفن همراه را که تماس VoIP برای بهبود بیشتر فرآیند همکاری بین اعضای تیم فراهم می‌کند، ارائه دهد.

در حالی که VoIP فقط به اتصال به اینترنت نیاز دارد، PSTN به خطوط تلفن اختصاصی از ارائه دهنده مخابراتی شما نیاز دارد. با گسترش، از آنجایی که می‌توانید به سرعت کاربران بیشتری را بدون افزودن زیرساخت‌های بیشتر اضافه کنید، تماس VoIP مبتنی بر ابر ذاتاً مقیاس‌پذیرتر از سیستم‌های تلفن سنتی است. بعلاوه، ارتقاء سیستم سنتی مخابرات PSTN مستلزم خرید، نصب و نگهداری سخت افزار و نرم افزار قابل توجهی است – همه اینها به قیمت تمام شده کسب و کار است.

همانطور که گفته شد، VoIP همچنین می تواند برای اتصال به PSTN و بالعکس استفاده شود. به عنوان مثال، Webex Calling از مشتریانی با توانایی انتخاب اتصال PSTN به صورت سایت به سایت پشتیبانی می کند. مشتریان Webex می توانند از هر ترکیبی از Cisco Calling Plans، Cloud Connected PSTN یا Local Gateway-based PSTN در سایت های مختلف استفاده کنند.

چرا از VoIP برای تجارت استفاده کنیم؟

VoIP

کسب و کارها همچنان به سمت یک مدل ترکیبی کار حرکت می کنند. در واقع، مطالعه اخیر Webex که توسط Dimensional Research انجام شده است نشان می دهد که 57 درصد از کارمندان انتظار دارند هر ماه 10 روز یا کمتر در دفتر کار کنند. این بدان معناست که کسب‌وکارها باید استراتژی‌های ارتباطی و همکاری را طراحی کنند که شامل کارگران در محل، از راه دور و ترکیبی باشد. به عنوان مثال، مطالعه اخیر نشان داد که تقریباً نیمی (46٪) از پاسخ دهندگان خواهان ابزارهای ثابت در خانه و دفتر، و همچنین فن آوری ملاقات و همکاری با رابط یکسان هستند (47٪).

برای اینکه یک سازمان ترکیبی در همان صفحه بماند، به یک راه حل ارتباطی نیاز دارد که تجربه کاربری بدون اصطکاک را ارائه دهد. بهتر از آن، آنها به راه حلی نیاز دارند که همکاری با ابزارهایی مانند ترجمه هم‌زمان برای بیش از 100 زبان و اتاق‌های جداکننده را برای تسهیل بحث‌های گروهی کوچک‌تر و متمرکز تقویت کند. برای ایجاد این محل کار ترکیبی پیشرفته، مشاغل در هر اندازه به تماس ابری کاملاً برجسته روی خواهند آورد.

هنگام برقراری ارتباط از طریق فضای ابری، نیازی نیست که کارمندان در نزدیکی خط تلفن در دفتر کار کنند. تماس VoIP به کارگران این امکان را می دهد تا در یک لحظه به خطوط تلفن از هر نقطه جهان دسترسی داشته باشند. به زبان ساده، VoIP همکاری را ساده می کند.

هنگامی که نوبت به انتخاب راه حل VoIP مناسب برای کسب و کار شما می رسد، بهترین ارائه دهنده خدمات انتقال از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر را به یک تجربه یکپارچه تبدیل می کند. در این دوره از کار ترکیبی، مشاغل نمی توانند هیچ گونه اختلالی را تحمل کنند. این امر به ویژه برای مشاغلی که نیروی کار زیادی از راه دور دارند بسیار مهم است.

مزایای VoIP چیست؟

VoIP

سیستم های تلفن VoIP به لطف عملکرد پیشرفته خود، شکاف بین کارکنان راه دور، مشتریان و شرکای تجاری را پر می کنند. بدون توجه به محل کار شما، همه افراد در سازمان از تماس VoIP سود خواهند برد.

بیایید برخی از اساسی ترین مزایای تماس VoIP را بررسی کنیم.

1. کاهش هزینه های سرمایه ای

صرافی شعب خصوصی (PBX) یک سیستم سخت افزاری است که در طول تاریخ بسیاری از کسب و کارها برای اتصال شبکه تلفن داخلی خود به شبکه تلفن عمومی به آن اعتماد کرده اند. این فرآیند نه تنها پرهزینه است، بلکه ارتقا و نگهداری آن بسیار دشوار است. از طرف دیگر VoIP مبتنی بر ابر فقط به اتصال اینترنت نیاز دارد.

2. بهبود کیفیت تماس

کارمندان برای انجام کارهای خود به تماس قابل اعتماد وابسته هستند. صدای ضعیف در تماس‌ها می‌تواند منجر به ارتباط نادرست شود. Webex Calling ویژگی‌های حذف نویز را ارائه می‌کند که از یادگیری عمیق پیشرفته، علم گفتار و فناوری پردازش صدا برای جدا کردن نویز از گفتار انسان در هر زبانی استفاده می‌کند. بدون حواس پرتی پس زمینه، کارمندان می توانند در حین همکاری با همکاران بهتر تمرکز کنند.

3. گسترش پوشش جهانی

تماس‌های VoIP در سطح جهانی در حال افزایش است، که مشاغل و افراد از آن استقبال می‌کنند، زیرا معمولاً تماس‌های بین‌المللی VoIP بدون هیچ هزینه‌ای برای تماس‌گیرنده انجام می‌شود.

سیستم های تلفن سنتی PSTN معمولاً نرخ های گرانی را برای تماس های بین المللی دریافت می کنند. برای نیروی کار به طور فزاینده جهانی، تیم ها باید بتوانند با همکاران در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند – بدون نگرانی در مورد تماس های طولانی مدت.

4. عملکرد پیشرفته

سیستم‌های VoIP نه تنها کنترل بیشتری بر ارتباطات خود از یک مکان مرکزی به کاربر می‌دهند، بلکه تماس VoIP همچنین به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا اطلاعات و داده‌هایی را به دست آورند که به آنها در مدیریت تماس، همکاری، پیام‌رسانی و موارد دیگر کمک می‌کند—از یک داشبورد واحد.

5. محیط های کاری انعطاف پذیر

ادغام تلفن همراه به این معنی است که کارمندان می توانند به راحتی به همه منابع، برنامه ها و همکاران خود در حین کار از هر کجا متصل شوند. نتیجه؟ پاسخگویی نیروی کار سیار و بهره وری بیشتر.

با تلفن کاری خود در جیب، کارمندان نگران همگام‌سازی خطوط تلفن، ارسال تماس‌ها یا یافتن لپ‌تاپ برای شرکت در جلسات نخواهند بود. جابجایی از شماره های شخصی به شماره های تجاری به آسانی فشار دادن یک دکمه است، که یک قابلیت ضروری برای کارگران دورکار و ترکیبی است.

6. بهبود همکاری

با یک سیستم ارتباطی یکپارچه، VoIP بهره وری را افزایش می دهد. کارمندان می توانند به سرعت چت کنند، صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارند و اسناد را مبادله کنند. همکاران می توانند به گونه ای با هم کار کنند که گویی در یک اتاق هستند، حتی زمانی که نیستند. بهتر از آن، رابط های کاربر پسند مبتنی بر برنامه های شخصی محبوب، تجربه همکاری یکپارچه را در محل کار ایجاد می کنند.

7. سوار شدن آسان

روزهای سردرد نصب یا اضافه کردن به سیستم سانترال شما گذشته است. با یک سرویس تلفن VoIP، شرکت ها می توانند خطوط تجاری موجود را منتقل کنند یا به سرعت خطوط جدید را بدون کمک خارجی ایجاد کنند. و کسب‌وکارها می‌توانند تعداد دقیق کاربران مورد نیاز را اضافه کنند—برای مثال، در برخی موارد با ارائه‌دهنده PSTN، شرکت‌ها ممکن است مجبور باشند یک بلوک ۱۲ خطی خریداری کنند، حتی اگر فقط به ۹ خط نیاز داشته باشند.

8. کاهش سخت افزار و سیم تلفن

کسب‌وکارها می‌توانند به لطف تماس ابری، از سخت‌افزارهای سخت و پیچیده چشم‌پوشی کنند. تماس ابری، که از VoIP استفاده می‌کند، فقط به اتصال اینترنت و یک دستگاه دارای وب نیاز دارد.

9. امنیت داخلی که از داده های حساس محافظت می کند

پروتکل‌های امنیتی ابری اطلاعات حیاتی را تحت قفل نگه می‌دارند، که یک دارایی حیاتی برای کسب‌وکارهایی است که گردش کار دیجیتالی فزاینده‌ای دارند.

10. مقیاس پذیری برای محیط های کاری در حال توسعه

به عنوان یک راه حل ابری، تماس VoIP می تواند به راحتی خطوط تلفن را اضافه یا کم کند، به طوری که برای هر عملیات در حال رشد و تغییر مقیاس بندی شود. همانطور که تعداد بیشتری از کارمندان رویکرد کاری ترکیبی را اتخاذ می کنند، قابلیت های تماس آنها در دفتر، خانه یا محل کار دوردست دیگر ثابت می ماند.

11. UX بدون درز

چه کارمند یا مشتری باشید، کل تجربه تماس مثبت و بدون دردسر است.

با تماس ابری، کارمندانی که به اینترنت دسترسی دارند می‌توانند خطوط تلفن کسب‌وکار خود را فعال کنند تا در هر دستگاهی و در هر مکانی زنگ بزنند. کاربران می توانند به راحتی از یک تماس به یک کنفرانس ویدیویی سوئیچ کنند، تماس ها را ضبط و رونویسی کنند و تماس ها را نگه دارند یا انتقال دهند و در عین حال می توانند به خط یک همکار پاسخ دهند.

رایج ترین چالش های استفاده از تماس VoIP

VoIP

البته، هر فناوری چالش‌های بالقوه‌ای را نیز به همراه دارد که کسب‌وکارها باید از آن عبور کنند. تماس VoIP نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بیایید نگاهی به معایب احتمالی بیندازیم که بهترین راه‌حل‌های VoIP برای کاهش آن‌ها تلاش می‌کنند.

1. کیفیت صدای ضعیف

کیفیت تماس به حداقل رساندن تأثیر سه عامل مهم است: تأخیر، لرزش و از دست دادن بسته. به یاد داشته باشید، تماس VoIP با فشرده‌سازی سیگنال‌های صوتی در بسته‌های داده کوچک و ارسال آنها از طریق اینترنت با سرعت بالا کار می‌کند. برای جلوگیری از این نوع مسائل، سیستم ها می توانند اولویت بندی کیفیت خدمات (QoS) را در سراسر شبکه داده اعمال کنند. این بدان معناست که اگر پهنای باند محدود شود، سیاست‌های QoS اولویت را به ترافیک VoIP می‌دهند تا کیفیت تماس بالا باقی بماند.

به زبان ساده، تأخیر یک تأخیر صوتی است – زمانی که سیگنال صوتی ارسال می‌شود اما برای گیرنده با تأخیر مواجه می‌شود. در مقابل، لرزش VoIP زمانی رخ می دهد که بسته های داده به همان ترتیبی که ارسال شده اند نمی رسند. در حین تماس، صدایی لرزان و خراب به نظر می رسد. به همین ترتیب، از دست دادن بسته زمانی اتفاق می‌افتد که آن سیگنال‌ها به هیچ وجه تحویل داده نمی‌شوند و در نتیجه سرویس آهسته یا قطع کامل اتصال شبکه رخ می‌دهد. از دست دادن بسته به ویژه برای برنامه های کنفرانس ویدیویی نگران کننده است.

بهترین راه برای کاهش این خطرات استفاده از یک ارائه دهنده VoIP قابل اعتماد با توانایی رسیدگی به این مسائل است. Webex کیفیت را در شرایط سخت شبکه ارتقا می دهد. به عنوان مثال، با استفاده از کدگذاری منطقه‌ای مبتنی بر علاقه، Webex بر روی ارائه مهم‌ترین بخش ویدیو – چهره شخص – با جزئیات واضح‌تر تمرکز می‌کند. Webex همچنین از ابزارهای انعطاف پذیری رسانه تطبیقی برای مقابله با از دست دادن شدید بسته استفاده می کند.

2. قطع تماس

برخی از تماس‌گیرندگان VoIP تماس‌های دوره‌ای را قطع می‌کنند و در نتیجه، بهره‌وری کارکنان را از دست می‌دهند. این می تواند جلسات کاری مهم را قطع کند و ریتم کارمندان را از بین ببرد. اغلب زمانی که سیستم‌ها به سخت‌افزار، نرم‌افزار، و اجزای ابری از فروشندگان مختلف وابسته هستند، تماس‌های قطع می‌شوند. به عنوان مثال، سیسکو سخت افزار شبکه، تلفن های IP و یک پلت فرم ابری را ارائه می دهد که به جلوگیری از مشکلاتی مانند قطع تماس ها کمک می کند.

3. اینترنت کند

برای مشاغلی که از اینترنت کم‌سرعت استفاده می‌کنند، تماس VoIP بهترین عملکرد را ندارد. برای استفاده حداکثری از سیستم تلفن VoIP، این شرکت به یک اتصال پرسرعت قابل اعتماد نیاز دارد که بتواند حجم بالایی از خطوط تلفن را حفظ کند.

4. زیرساخت های قدیمی

اگرچه برخی از تلفن های آنالوگ را می توان با یک آداپتور به تلفن IP تبدیل کرد، VoIP معمولاً خدمات PSTN موجود را منسوخ می کند. با برنامه های جهانی برای از کار انداختن خطوط PSTN در آینده نزدیک، کسب و کارهای زیرک باید امروز تماس VoIP را در نظر بگیرند.

برای شرکت‌هایی که روی سیستم‌های تلفن سنتی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ارائه‌دهندگان VoIP رویکردهای مهاجرت افزایشی را ارائه می‌کنند که کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا عملیات تجاری خود را حفظ کنند، در حالی که به سمت تماس ابری کاربر به کاربر، گروه به گروه و مکان به مکان حرکت می‌کنند.

ارائه دهنده VoIP مناسب برای کسب و کار شما به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید و کارمندان خود را قادر می سازد تا از هر کجا به راحتی کار کنند. اتخاذ تماس ابری می‌تواند در مراحل مختلف انجام شود و به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که در حین ارتقاء سیستم تلفن خود به کار خود ادامه دهند. و برای کارمندان، تماس VoIP ویژگی‌های بصری را در کنار قابلیت‌های پیشرفته، مانند تماس ترکیبی، جلسه، پیام‌رسانی و همکاری تیمی در یک رابط ثابت در بین دستگاه‌ها فراهم می‌کند.

تماس ابری می تواند خطرات ادراک شده ناشی از اختلال در تجارت را با یک راه حل جامع کاهش دهد.

هزینه تماس VoIP چقدر است؟

هنگامی که طیف عملکرد و بسیاری از مزایای تجاری را در نظر می گیرید، راه حل های تماس VoIP نسبتاً ارزان هستند.

در مقابل، خدمات سنتی PSTN به هزینه‌های نصب اولیه قابل توجهی نیاز دارد – به‌ویژه سیستم‌های PBX در محل. حتی بدتر از آن، تلفن های ثابت معمولی اغلب شامل بسیاری از هزینه های پنهان هستند که روی هم جمع می شوند و منجر به یک صورت حساب گران برای شرکت می شوند. اینها معمولاً شامل هزینه‌های خدمات، تماس بین‌المللی و سخت‌افزار می‌شوند، بدون اینکه به هزینه نگهداری و تعمیر سیستم‌ها در صورت خرابی اشاره کنیم.

از طرف دیگر، با VoIP، اغلب به آسانی دانلود یک برنامه است. مهمتر از همه، قیمت گذاری ساده است (به این معنی که در هزینه های پنهان صرفه جویی زیادی خواهید کرد). با Webex Calling، هزینه ماهانه ما شامل همه چیز از خدمات گرفته تا تعمیر و نگهداری و ارتقاء در فضای ابری ما می شود. با یک PBX، ممکن است هزینه‌های غیرمنتظره‌ای برای ارتقای سخت‌افزار و نرم‌افزار و همچنین هزینه‌های کارکنان داخلی برای انجام تعمیر و نگهداری وجود داشته باشد.

ارائه دهندگان خدمات VoIP همچنین نیاز به تعمیر، تعویض یا نگهداری منظم زیرساخت های مخابراتی شما را از بین می برند. با یک سرویس مبتنی بر اشتراک، ارائه دهنده همه اینها را مدیریت می کند. بهتر از آن، این یک راه حل مقیاس پذیر است که به زیرساخت شما اجازه می دهد تا با کسب و کار رشد کند.

در مجموع، وقتی نوبت به مقرون به صرفه بودن می رسد، تماس VoIP روش های سنتی را از آب خارج می کند.

آیا برقراری تماس VoIP آسان است؟

پاسخ کوتاه؟ کاملا.

بر خلاف راه حل های آنالوگ، VoIP به راحتی نصب می شود. راه اندازی سیستم تلفن VoIP سریع و بدون دردسر است و به شما امکان می دهد تا کسب و کار خود را با بیشترین سرعت ممکن راه اندازی کنید.

اگر به اینترنت متصل هستید، در نیمه راه رفته اید. به لطف تماس ابری، نیازی به نصب یک سیستم فیزیکی پیچیده نیست. با توجه به محیط کار ترکیبی فزاینده ما، یک پلت فرم تماس مبتنی بر ابر بسیار کاربردی تر و مقرون به صرفه تر از یک راه حل تلفن داخلی است.

حتی بهتر از آن، پرش از یک شماره کاری به شماره شخصی شما می تواند با فشار دادن یک دکمه انجام شود. با ادغام تلفن همراه، هر کارمندی می تواند به راحتی به خط تجاری شرکت متصل شود و در صورت نیاز وارد عمل شود.

به همین ترتیب، اضافه کردن اعضای تیم سریع و ساده است. شرکت ها می توانند تمام تماس های VoIP خود را از یک داشبورد مدیریت کنند. یک سرویس مقیاس پذیر، VoIP به شما امکان می دهد سیستم تلفن خود را در اوقات فراغت خود جمع کنید یا گسترش دهید و با سرعت خود به ابر مهاجرت کنید.

VoIP

تعویض شبکه PBX شما نیازی به یک جهش یک شبه ندارد. سازمان شما می‌تواند با گزینه‌های صدور مجوز انعطاف‌پذیر و برنامه‌های تماس VoIP، این مراحل را طبق برنامه زمانی خود انجام دهد.

ویژگی ها و راه حل های VoIP ضروری است

تماس VoIP طیف وسیعی از عملکردهای پیشرفته را به کاربران خود نوید می دهد. بنابراین VoIP واقعاً چه کاری می تواند انجام دهد؟

برای پاسخ به این سوال، همه چیز به نیازهای خاص کسب و کار شما بستگی دارد. بیایید ویژگی های برتر VoIP را که هم شرکت ها و هم مشاغل کوچک باید به دنبال آن باشند را بررسی کنیم:

راه حل های VoIP سازمانی

1. تماس تلفنی نسل بعدی

تلفن های همراه شخصی نیروی کار خود را به راحتی در سیستم تلفن کسب و کار خود ادغام کنید.

با Webex Go، کارگران شما می توانند با استفاده از شماره گیر تلفن بومی خود با تلفن همراه شخصی خود تماس های کاری برقرار کنند. کارمندان می توانند به راحتی بین خط شخصی و کاری خود بپرند تا یک تجربه کاربری منعطف و بدون درز داشته باشند. و آنها می توانند به راحتی بین دستگاه ها جابه جا شوند بدون اینکه تماسی مداوم داشته باشند.

2. حذف نویز پس زمینه

بسیاری از کارمندان هیبریدی یا از راه دور در مکان های عمومی و پر سر و صدا مشغول به کار هستند. بهترین راه حل های VoIP به کاربر این امکان را می دهد تا نویز پس زمینه و سایر عوامل حواس پرتی را حذف کند تا همه بر روی کار در دست تمرکز داشته باشند.

3. ارتفاع تماس به جلسه

هر تماسی می تواند در عرض چند ثانیه به یک جلسه گروهی تبدیل شود. این به کارگران اجازه می دهد تا در یک لحظه به سرعت و کارآمد همکاری کنند. با استفاده از این ابزار، می‌توانید با یک مکالمه ساده شروع کنید و به راحتی از ویژگی‌های همکاری پیشرفته در صورت نیاز استفاده کنید—بدون نیاز به قطع تماس برای شروع یک اتاق جلسه جدید.

4. امنیت ابری

پروتکل های امنیتی مبتنی بر ابر سطح بالا از زیرساخت شما محافظت می کنند. تماس ها رمزگذاری شده و از طریق چندین کانال ارسال می شوند تا از دسترسی غیرمجاز به شبکه شما جلوگیری شود. به علاوه، امنیت ابری به طور خودکار به آخرین تنظیمات حفاظتی به روز می شود.

راه‌حل‌های VoIP به کسب‌وکارها با قابلیت اطمینان بالا در زمان آپدیت نیرو می‌دهد. با تماس VoIP، هیچ خرابی مخربی وجود ندارد که جریان کار مهم را از مسیر خارج کند.

5. ارتباط کاملاً برجسته

پیشرفته‌ترین راه‌حل‌های VoIP از مجموعه کامل ارتباطات پشتیبانی می‌کنند: پیام‌رسانی فوری، چت‌های گروهی، اشتراک‌گذاری فایل، اشتراک‌گذاری صفحه، و جلسات شکست. با گزینه های بسیار، کارمندان می توانند به راحتی همکاری کنند.

6. ویژگی های تماس سازمانی

تماس VoIP قابلیت اطمینان ابر را با تمام ویژگی های PBX ارائه می دهد. این ویژگی ها عبارتند از ادغام تماس، انتظار، ارسال و ضبط. مزاحم نشوید، و پست صوتی تصویری، در میان بسیاری دیگر.

بهترین از همه، شما می توانید تمام این ویژگی ها را از یک پورتال مدیریت مرکزی که داده ها و تجزیه و تحلیل قوی ارائه می دهد، کنترل کنید.

VoIP برای مشاغل کوچک

VoIP

هنگامی که صحبت از SMB ها می شود، جستجو برای راه حل VoIP اغلب می تواند مانند یک معامله باشد. همه ارائه دهندگان VoIP همه ویژگی ها را ندارند. برای مثال، برخی ممکن است رونویسی پست صوتی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ندارند.

به همین دلیل است که مشاغل کوچک به یک راه حل تلفن تجاری کاملاً برجسته نیاز دارند. بهترین ارائه دهندگان VoIP شامل طیف وسیعی از قابلیت ها، از جمله:

 • یک شماره تلفن واحد تجاری
 • منوی تلفن و مسیریابی تماس
 • انتظار تماس
 • نگه دارید/رزومه
 • انتقال تماس
 • انتقال تماس
 • پست صوتی تصویری
 • امنیت داخلی
 • شماره تماس گیرنده

نحوه انتخاب بهترین ارائه دهنده تماس VoIP

همه‌گیری باعث تسریع واقعیت کار ترکیبی در سراسر صنایع شد. گارتنر پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2023، تعداد کارگران از راه دور دو برابر خواهد شد و به بیش از دو سوم کارگران دیجیتال خواهد رسید و نیازهای خریداران را به تقاضای توانایی‌های کار در هر مکانی تغییر خواهد داد.

گارتنر همچنین گزارش می‌دهد که امسال 5 درصد از سازمان‌ها برای نیازهای ارتباطی تجاری خود، از جمله تلفن، تنها به مجموعه‌های اداری ابری متکی خواهند بود—که نسبت به 2 درصد در سال 2019 افزایش قابل توجهی داشته است. اما نه تنها هر سیستم تلفن VoIP، تجربه بهینه‌ای را برای کسب و کار شما فراهم نمی‌کند. . شما به یک راه حل قابل اعتماد نیاز دارید که همکاری را تقویت کند و در عین حال تجربه کاربری ساده، انعطاف پذیر و ایمن را ارائه دهد. برای تشخیص انتخاب مناسب، سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا این راه حل انعطاف پذیر است؟

ارائه دهندگان تلفن VoIP راه حلی برای همه نیستند. شما به این سرویس با مقیاس پذیری داخلی نیاز دارید تا نیازهای هر کسب و کار را چه در حال حاضر و چه در آینده برآورده کنید. تماس مبتنی بر ابر به شما امکان می دهد با سرعت خود از PSTN خارج شوید.

استفاده از آن آسان است؟

آخرین چیزی که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد یک راه حل فراخوانی ابری است که جریان های کاری مهم را مختل می کند یا برای کاربران سخت است. با Webex Calling، کارمندان می توانند ارتباطات خود را با استفاده از یک برنامه آسان برای تماس، جلسات و پیام رسانی متمرکز کنند.

با توجه به نیروی کار ترکیبی رو به رشد، برقراری ارتباط و همکاری با همکاران با استفاده از ابزارها، رابط‌ها و فن‌آوری‌های ثابت، مهم‌تر از همیشه است. کارمندان به مجموعه کاملی از ابزارهای همکاری نیاز دارند تا در همان صفحه باقی بمانند و بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

آیا این راه حل قابل اعتمادی است؟

صرف نظر از اندازه کسب و کار شما، ضروری است که تماس های مهم شما هرگز به دلیل خرابی برنامه ریزی نشده، از دست دادن بسته یا تأخیر قطع نشوند یا مختل نشوند.

Webex به طور خودکار کیفیت تماس و ویدیو را بدون توجه به نوع دستگاهی که استفاده می کنید بهینه می کند. ما اهمیت یک تجربه تماس یکپارچه، ایمن و متصل را درک می کنیم. درباره اینکه چگونه راه حل تماس ابری Webex می تواند ارتباطات و همکاری را برای تیم شما متحول کند بیشتر بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید