نمایش 1–10 از 28 نتیجه

Brand:

ماژول میکروتیک XQ+31LC10D

MikroTik XS+31LC10D | SFP/SFP+/SFP28 Module | 1/10/25Gb/s, SM, 10km, 1310nm

MikroTik XQ+31LC10D ماژول SFP - سرعت پورت: 25 گیگابیت بر ثانیه فاصله انتقال: 4-20 کیلومتر نوع فیبر: SM (Single-Mode) طول موج: 1310 نانومتر

کابل فیبر نوری میکروتیک XQ+BC0003-XS Plus

MikroTik XQ+BC0003-XS+ | QSFP28 to 4x SFP28 break-out cable | 1x QSFP28 to 4x SFP28, 3m

XQ+BC0003-XS Plus فاصله انتقال: 3 متر

کابل فیبر نوری میکروتیک S+AO0005

MikroTik S+AO0005 | DAC SFP+ Cable | 10Gb/s, 5m

MikroTik S+AO0005 ماژول SFP - سرعت پورت: 10 گیگابیت بر ثانیه فاصله انتقال: 5 متر طول کابل: 5 رابط 1: SFP+

کابل فیبر نوری میکروتیک XS+DA0003

MikroTik XS+DA0003 | DAC Cable SFP28 | 25Gb/s, 3m

MikroTik XS+DA0003 ماژول SFP - سرعت پورت: 25 گیگابیت بر ثانیه فاصله انتقال: 1 متر

کابل فیبر نوری میکروتیک XS+DA0001

MikroTik XS+DA0001 | DAC SFP28 Cable | 25Gb/s, 1m

ماژول SFP - سرعت پورت: 25 گیگابیت بر ثانیه فاصله انتقال: 1 متر

کابل فیبر نوری میکروتیک Q+DA0001

MikroTik Q+DA0001 | DAC QSFP+ Cable | 40Gb/s, 1m

MikroTik Q+DA0001 شعاع خمش: 3.5 طول کابل: 1 رابط 1: QSFP+ ارتباط 1 جنسیت: نر

ماژول میکروتیک XQ+31LC02D

MikroTik XQ+31LC02D | QSFP28 Module | CWDM4, 100Gb/s, 1310nm, 2km, single mode

MikroTik XQ+31LC02D فاصله انتقال: 4-20 کیلومتر نوع فیبر: SM (Single-Mode) طول موج: 1310 نانومتر

ماژول میکروتیک XQ+85MP01D

MikroTik XQ+85MP01D Multimode | QSFP Module | 100Gb/s, 850nm, 100m, Multimode

MikroTik XQ+85MP01D ماژول SFP - سرعت پورت: 100 گیگابیت بر ثانیه فاصله انتقال: کمتر از 1 کیلومتر اترنت نوع ارتباط: اترنت 40 و 100گیگابیت نرخ داده شبکه اترنت: 40000

ماژول میکروتیک MikroTik

ماژول میکروتیک MikroTik یکی از تجهیزات حیاتی در شبکه‌های کامپیوتری است که به دلیل قابلیت‌های پیشرفته‌ای که دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این ماژول، به عنوان یک تجهیز اساسی در شبکه، برای ارائه خدمات شبکه و ارتباطات بین دستگاه‌های شبکه استفاده می‌شود.

در این مقاله، به بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های ماژول میکروتیک MikroTik، کاربردهای آن و نحوه استفاده از آن پرداخته خواهد شد.

1- ویژگی‌های ماژول میکروتیک MikroTik

ماژول میکروتیک، به عنوان یک تجهیز شبکه، دارای ویژگی‌های پیشرفته‌ای است که به مدیران شبکه امکان مدیریت بهینه شبکه را می‌دهد. برخی از ویژگی‌های این ماژول عبارتند از:

- پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف شبکه مانند TCP/IP، OSPF، BGP و ...

- قابلیت مدیریت پیشرفته شبکه با استفاده از ویژگی‌هایی مانند QoS، VLAN و STP

- قابلیت توسعه و اضافه کردن قابلیت‌های جدید به ماژول با استفاده از API

- قابلیت ارائه خدمات VPN با استفاده از PPTP، L2TP و OpenVPN

- قابلیت مدیریت دستگاه‌های شبکه و کنترل دسترسی به آن‌ها

- قابلیت ارائه خدمات DHCP برای توزیع IP به دستگاه‌های شبکه

- قابلیت نظارت بر ترافیک شبکه و کنترل پهنای باند

- قابلیت ارائه خدمات PoE برای تامین برق به دستگاه‌های شبکه

2- کاربردهای ماژول میکروتیک MikroTik

ماژول میکروتیک MikroTik، در شبکه‌های کامپیوتری با کاربردهای گسترده‌ای مواجه است. برخی از کاربردهای این ماژول عبارتند از:

- استفاده در شرکت‌ها و سازمان‌ها به منظور ارائه خدمات شبکه به کاربران

- استفاده در محیط‌های خانگی به منظور ارتباط دستگاه‌های شبکه با یکدیگر

- استفاده در محیط‌های آموزشی به منظور ارائه خدمات شبکه به دانشجویان و اساتید

- استفاده در محیط‌های تجاری به منظور ارائه خدمات شبکه به مشتریان

3- نحوه استفاده از ماژول میکروتیک MikroTik

استفاده از ماژول میکروتیک، برای مدیران شبکه بسیار آسان است. برای استفاده از این ماژول، کافی است تا دستگاه را به شبکه وصل کنید و تنظیمات مورد نیاز را بر روی آن اعمال کنید.

برای تنظیمات ماژول میکروتیک MikroTik، می‌توانید از محیط گرافیکی وبی که بر روی دستگاه نصب شده است، استفاده کنید. این محیط گرافیکی، به شما امکان مدیریت پیشرفته شبکه را با استفاده از ویژگی‌های مختلف ماژول میکروتیک می‌دهد.

همچنین، برای تنظیمات پیشرفته تر، می‌توانید از CLI (Command Line Interface) استفاده کنید. در این حالت، شما می‌توانید تنظیمات دقیق‌تر را بر روی دستگاه اعمال کنید و به صورت دستی تنظیمات شبکه را تغییر دهید.

4- نتیجه‌گیری

ماژول میکروتیک MikroTik، یک تجهیز حیاتی در شبکه‌های کامپیوتری است که با ویژگی‌های پیشرفته‌ای که دارد، به مدیران شبکه امکان مدیریت بهینه شبکه را می‌دهد. با استفاده از این ماژول، شما می‌توانید شبکه کامپیوتری خود را به صورت بهینه و با کنترل کامل اداره کنید و ترافیک شبکه خود را به صورت دقیق کنترل کنید. در نتیجه، ماژول میکروتیک یکی از بهترین تجهیزات شبکه است که با ویژگی‌های و قابلیت‌های پیشرفته‌ای که دارد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.