سوئیچ شبکه

سوئیچ POE چیست؟

سوئیچ POE

با پیشرفت تکنولوژی، نیاز به شبکه های کارآمد در صنعت مخابرات نیز افزایش می یابد. سوئیچ های POE یکی از عناصر کلیدی هستند. ویژگی ها، مزایا و محدودیت های سوئیچ های POE در زیر توضیح داده شده است. اجازه دهید همه درباره سوئیچ های POE بیشتر بدانند

سوئیچ PoE چیست؟

سوئیچ PoE یک سوئیچ شبکه سریع اترنت یا گیگابیتی معمولی با یکپارچه برق از طریق اترنت است. سوئیچ های برق از طریق اترنت نه تنها از ارتباط بین کلاینت های شبکه پشتیبانی می کنند، بلکه از دستگاه های برقی نیز پشتیبانی می کنند.

این ویژگی کلیدی PoE می تواند بخشی از هزینه های نصب کابل کشی برق و شبکه را برای مشاغل صرفه جویی کند.

با توجه به شماره پورت، سوئیچ های 8، 12، 24 پورت PoE و سوئیچ های 48 پورت PoE معمولا در بازار یافت می شوند.

هنگام انتقال به سطح کنترل شبکه، می توان از هر دو سوئیچ PoE غیرمدیریتی و مدیریتی استفاده کرد. سوئیچ‌های PoE را می‌توان در مکان‌های مختلف، از خانه تا محل کار، از داخل خانه تا بیرون استفاده کرد. و می تواند برق و داده ها را همزمان به دستگاه های مختلف منتقل کند.

سوئیچ POE

 

چرا به سوئیچ PoE نیاز دارید؟

هنگام مقایسه سوئیچ های PoE و سوئیچ های غیر PoE، به راحتی می توان متوجه شد که چرا یک سوئیچ PoE نیاز است.

سوئیچ غیر PoE به سوئیچی اطلاق می شود که از POE پشتیبانی نمی کند، برق را از طریق اترنت برای کاربران نهایی تامین می کند و فقط می تواند داده ها را به دستگاه های شبکه ارسال کند.

برای دریافت PoE، کاربران باید یک تجهیزات منبع تغذیه (PSE) مانند انژکتور PoE را بین سوئیچ و تجهیزات منبع تغذیه اضافه کنند.

انژکتورها یا سایر PSE های میانی می توانند هنگام اتصال به کابلی غیر از سوئیچ PoE، سیگنال های داده را دریافت کنند، در حالی که برق اضافه می کنند و سپس داده ها و برق را به PD (دستگاه برقی) منتقل می کنند. سیم برق نیز در طول این فرآیند مورد نیاز است. اما یک سوئیچ PoE فقط به یک کابل برق سوئیچ و یک کابل شبکه متصل به PD برای ارسال داده و تامین برق نیاز دارد.

سوئیچ POE

مزایای سوئیچ های PoE

بین سوئیچ های غیر POE و سوئیچ های PoE تفاوت هایی وجود دارد، سوئیچ های POE مزایایی دارند که سوئیچ های غیر POE ندارند.

بر خلاف سوئیچ های غیر PoE که نیاز به PSE و کابل های افزودنی اضافی دارند، سوئیچ های PoE انعطاف پذیری زیادی را در کابل کشی شبکه به کاربران ارائه می دهند و استقرار کل شبکه را ساده می کنند.

شما به کابل برق اضافی نیاز ندارید، که به شما کمک می کند هزینه های زیرساخت را کاهش دهید.

سوئیچ‌های PoE استفاده از منابع انرژی را به حداکثر می‌رسانند زیرا مصرف برق به طور خودکار شناسایی می‌شود، بنابراین فقط برق مورد نیاز تامین می‌شود و اتلاف برق را کاهش می‌دهد.

سوئیچ‌های PoE خوب همچنین از پروتکل مدیریت شبکه ساده (SNMP) پشتیبانی می‌کنند که راه آسان‌تری برای نظارت و مدیریت سوئیچ فراهم می‌کند.

محدودیت های سوئیچ های PoE

اما این بدان معنا نیست که سوئیچ های PoE کامل هستند. فاصله انتقال سوئیچ PoE از طریق اترنت به طور کلی تا 100 متر است.

در امکانات بزرگ، این کافی نیست. با این حال، اگر شما یک توسعه دهنده داشته باشید، انتقال داده می تواند به 1219 متر برسد. همچنین، در حالی که فناوری در حال پیشرفت است، همه فناوری ها به وضعیت PoE نرسیده اند.

اگر دستگاه شما با PoE سازگار نیست، به یک انژکتور/شکاف نیاز دارید. اگر نیاز به ارائه توان بالا از طریق شبکه PoE دارید، باید اطمینان حاصل کنید که ظرفیت برق سوئیچ PoE نیازهای شما را برآورده می کند زیرا محدودیت های برق بر اساس استانداردهای PoE و توان PoE وجود دارد.

سوئیچ POE

بهترین نوع سوئیچ PoE

  • چندین نوع سوئیچ PoE وجود دارد: غیرمدیریتی، هوشمند و مدیریتی.

سوئیچ های PoE غیرمدیریتی برای شبکه های خانگی یا دفاتر تجاری کوچک ایده آل هستند. آنها نمی توانند پیکربندی را تغییر دهند، بنابراین لازم نیست نگران فعال یا غیرفعال کردن رابط ها باشید.

سوئیچ های هوشمند PoE نیز در شبکه های کوچکتر اما با ویژگی های امنیتی کامل استفاده می شوند.

عملکرد این سوئیچ ها محدود است. آنها QoS و VLAN را ارائه می دهند و برای آزمایشگاه ها و گروه های کاری کوچک ایده آل هستند.

PoE مدیریتی در مراکز داده و شبکه های بزرگ استفاده می شود. پیچیده است و دارای امکانات مدیریتی و امنیتی کامل است. در نتیجه سطح امنیت، کنترل و مدیریت شبکه بالاست. اینها گران ترین سوئیچ های PoE هستند.

دیدگاهتان را بنویسید