سوئیچ شبکه

آیا شبکه های خانگی به سوئیچ های گیگابیتی نیاز دارند؟

سوئیچ های گیگابیتی

سوئیچ های گیگابیتی،با پیشرفت تکنولوژی، بی سیم در سال های اخیر به سرعت توسعه یافته است. اجماع عمومی اکنون این است که همه چیز باید بی سیم باشد. شارژ، انتقال داده، و به خصوص اتصال به اینترنت همگی به سمت فناوری بی سیم متمایل هستند. همه اینها در یک محیط عالی خوب است، اما همیشه متغیرهایی وجود دارند که بر سرعت این خدمات، به ویژه Wi-Fi تأثیر می گذارند.

اتصال اترنت همچنان راه حل انتخابی اینترنتی برای خانه ها و مشاغل در سراسر جهان است. اما بیشتر روترها فقط تعداد انگشت شماری پورت اترنت دارند و روترها اغلب در بدترین مکان ها در خانه ها و ادارات قرار دارند. یک سوئیچ گیگابیت برای شبکه خانگی خود انتخاب کنید.

سوئیچ گیگابیت چیست؟

سوئیچ های گیگابیتی را به عنوان یک افزونه برق به درگاه اترنت در پشت روتر در نظر بگیرید. کاربران نه تنها می‌توانند استفاده از پورت‌های موجود را به حداکثر برسانند، بلکه می‌توانند سوئیچ های گیگابیتی را برای دسترسی آسان‌تر در مکان مناسب‌تری در ملک خود قرار دهند.

سوئیچ های گیگابیتی دارای تعداد پورت های متفاوتی هستند و ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از خرید بررسی کنید که چند پورت نیاز دارید. همچنین انواع مختلفی از سوئیچ ها وجود دارند که خدمات مختلفی را ارائه می دهند:

KVM Switch: برای مدیریت چند رایانه شخصی از یک واحد استفاده می شود. این برای شرکت‌های بزرگ‌تری که از این سوئیچ برای نگهداری اتاق‌های سرور استفاده می‌کنند مناسب‌تر است، اما کاربران خانگی می‌توانند از آن برای اهداف مختلفی مانند اشتراک‌گذاری مانیتور بین دسکتاپ و ایکس‌باکس استفاده کنند.

سوئیچ مدیریتی: این نوع سوئیچ ها به کاربران این امکان را می دهند که ترافیک شبکه به و از آن را مدیریت کنند. اینجاست که QoS وارد عمل می شود و به کاربران این امکان را می دهد که پهنای باند و ترافیک را بر اساس نیازهای دستگاه های متصل اولویت بندی کنند. به عنوان مثال، گیمرهای آنلاین به پهنای باند بیشتری نسبت به رایانه های شخصی مورد استفاده برای کارهای اداری روزانه نیاز دارند.

سوئیچ غیرمدیریتی: معمولاً ارزان ترین گزینه برای اتصال ساده همه دستگاه های مبتنی بر اترنت به یک روتر است. این معمولا بهترین راه حل برای افرادی است که علاقه ای به مدیریت ترافیک شبکه ندارند.

سوئیچ هوشمند: جایی بین مبتدیان و سوئیچ‌های مدیریت شده گیگابیتی، سوئیچ‌های هوشمند مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های قابل درک را ارائه می‌کنند که به آنها اجازه می‌دهد ترافیک را خود مدیریت کنند.

سوئیچ PoE: این سوئیچ های گیگابیتی برق دستگاه های اترنت متصل را تامین می کند، بنابراین بدون آداپتور برق متناوب کار می کند. این معمولا برای تجهیزات امنیتی استفاده می شود.

سوئیچ های گیگابیتی

چرا شبکه های خانگی به سوئیچ اترنت گیگابیتی نیاز دارند؟

مانند سایر سوئیچ های اترنت، سوئیچ های اترنت گیگابیتی وظیفه هدایت پهنای باند اتصال شبکه به دستگاه های سیمی شبکه خانگی مختلف مانند رایانه ها، رایانه های شخصی را بر عهده دارند. چرا به روتر نیاز دارید در حالی که از قبل آن را دارید؟ در اینجا سه دلیل اصلی وجود دارد:

سوئیچ های گیگابیتی سرعت کافی برای شبکه های خانگی را فراهم می کنند

در نرخ های خاصی مانند نرخ داده 10/100/1000 مگابیت بر ثانیه، شبکه های سیمی معمولاً پایدارتر از شبکه های بی سیم هستند. به جای Wi-Fi، استفاده از سوئیچ شبکه خانگی می تواند سرعت بهتری را ارائه دهد. این برای کارهایی که نیاز به اتصال خوب به اینترنت سریع دارند (مانند بازی) مفید است.

احتمالاً عملکرد بهتری از دستگاه پخش 4K خواهید داشت. بنابراین اگر از اتصال سیمی با سوئیچ شبکه گیگابیتی استفاده کنید، شبکه شما قابلیت اطمینان و قدرت بالایی خواهد داشت.

سوئیچ های گیگابیتی پورت های بیشتری را برای دستگاه های سیمی خانگی فراهم می کنند

سوئیچ های گیگابیتی

روترهای خانگی اغلب برای اتصال دستگاه های بی سیم مانند رایانه ها و تلفن های هوشمند استفاده می شوند. با این حال، اگر چندین دستگاه سیمی مانند دوربین های IP، تلویزیون های هوشمند و لپ تاپ ها را متصل می کنید، یک سوئیچ اترنت گیگابیتی ضروری است. سوئیچ های اترنت گیگابیت وظیفه هدایت پهنای باند اتصال شبکه به دستگاه های سیمی شبکه خانگی مختلف را بر عهده دارند.

سوئیچ های گیگابیتی به کاهش تراکم کمک می کنند

اگر چندین کاربر به یک دستگاه شبکه دسترسی داشته باشند، یک سوئیچ اترنت گیگابیتی پهنای باند کل بیشتری را ارائه می‌کند، ازدحام شبکه را کاهش می‌دهد و عملکرد کلی را بهبود می‌بخشد. همچنین، سوئیچ های گیگابیتی در هنگام انتقال فایل های حجیم مفید هستند، به عنوان مثال، هنگامی که از سرور پشتیبان گیری می کنید.

کدام سوئیچ را باید انتخاب کنم؟

شماره پورت

سوئیچ های شبکه با تعداد پورت های مختلف عرضه می شوند. هرچه یک سوئیچ های گیگابیتی پورت های بیشتری داشته باشد، دستگاه های بیشتری را می توانید به شبکه خود متصل کنید. هنگام انتخاب سوئیچ، در نظر بگیرید که آیا این رابط برای ارتقاهای آینده مناسب است یا خیر. بهتر است یک رابط با سوئیچ های بیشتری از آنچه واقعاً نیاز دارید داشته باشید. برای مصارف خانگی، سوئیچ 5 پورت گیگابیتی یا سوئیچ 8 پورت گیگابیت انتخاب عاقلانه ای است.

نرخ حمل و نقل واقعی

برای برآوردن نیازهای مختلف، سوئیچ های گیگابیت از نرخ حمل و نقل تا 15 مگاپیکسل، 95 مگاپیکسل و 130 مگابیت در ثانیه پشتیبانی می کنند. بنابراین کاربران می توانند با توجه به سرعت ارسال مورد نظر خود را انتخاب کنند. با این حال، همه سوئیچ های شبکه نمی توانند به نرخ های حمل و نقل ادعا شده خود دست یابند. شاید بتوانید با تست عملکرد یک سوئیچ های گیگابیتی تهیه کنید.

PoE

انواع مختلفی از سوئیچ های شبکه وجود دارد. برای سوئیچ های گیگابیتی، انواع مدیریت شده و مدیریت نشده وجود دارد. آنها همچنین در انواع PoE و غیر PoE وجود دارند. برای کاربران خانگی که به سیستم دوربین IP نیاز دارند، خرید سوئیچ اترنت گیگابیتی مدیریت شده با PoE گزینه بهتری است.

مدیریتی یا غیرمدیریتی

سوئیچ های غیر مدیریتی عملکردهای ساده ای را بدون هیچ گونه تنظیم یا پیکربندی قبلی انجام می دهند. این نوع سوئیچ اغلب در شبکه های کوچکی که کاربران نمی خواهند زمان و هزینه زیادی صرف کنند استفاده می شود. بنابراین متوجه خواهید شد که بیشتر این سوئیچ‌ها برای شبکه‌های خانگی استفاده می‌شوند، زیرا مردم فقط یک راه آسان برای اتصال دستگاه‌هایشان می‌خواهند. سوئیچ های غیر مدیریتی همچنین یک راه مقرون به صرفه برای یک خانه برای دریافت پورت های اترنت بیشتر برای اتصال دستگاه ها هستند.

سوئیچ های مدیریتی دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته مانند VLAN، CLI، SNMP و غیره هستند که می توانند شبکه شما را مدیریت و نظارت کنند. البته این امر باعث گران شدن آنها نیز می شود و برای پیکربندی و نگهداری سوئیچ به افراد حرفه ای نیاز خواهید داشت. اما در واقعیت، شبکه‌های خانگی به این «ویژگی‌های شیک» نیاز ندارند، زیرا معمولاً اتصال و ترافیک شبکه زیادی برای مدیریت وجود ندارد، و برای اکثر خانه‌ها، زمان و بودجه محدود است.

بدون فن یا نه

سوئیچ های گیگابیتی بدون فن می توانند یک محیط کاری آرام با سطح نویز 0 دسی بل را فراهم کنند که در خانه ها و ادارات رایج است. اگر در مورد نویز ناشی از تجهیزات شبکه مانند سوئیچ ها نگران هستید، دستگاه بدون فن را انتخاب کنید.

سوئیچ های گیگابیتی

 

دیدگاهتان را بنویسید